سیستم تکریم ارباب رجوع

لینک های مفید

مجموعه کامل مقررات

اخبار دیگر رسانه ها

تصویب کاهش مالیات تحقیقات.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چرا واحد علوم دارویی انتخاب مناسبی برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی است؟

پس از راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1361 که اکنون به عنوان برترین دانشگاه حضوری جهان با رتبه اول تولیدات علمی در کشور ارزیابی شده است، واحد علوم دارویی در سال 1364 در تهران با هدف تربیت و تامین بخشی از نیروهای داروساز مورد نیاز کشور، با کیفیتی هم‌سطح دانشگاه‌های دولتی وقت راه‌اندازی شد و با کیفیتی مشابه دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان توسعه یافت.به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، اگرچه این واحد دانشگاهی از سال 1365 تاکنون هرساله نسبت به جذب تعداد قابل قبولی دانشجو اقدام کرده است، اما حال که بیش از 30 سال از تاسیس این واحد دانشگاهی می‌گذرد، این واحد با برخورداری از بیش از 5000 دانش‌آموخته علوم دارویی که 3403 نفر آنان دانش‌آموخته رشته دکتری عمومی داروسازی هستند، موفقیت‌های متعددی را در سطوح ملی و بین‌المللی در عرصه‌های علمی، اجتماعی و صنفی به خود اختصاص داده است و برای موفقیت حدود 9000 دانشجوی در حال تحصیل و دانشجویان آینده خود در تلاش است تا محیطی علمی، فرهنگی و پویا با دستاوردهای شاخص آموزشی، پژوهش و فناوری، ارتباط با صنعت و حوزه بین‌الملل فراهم آورد.

تعلیم و تربیت دانشجویان فرهیخته، مسئولیت‌پذیر، خلاق، کارآفرین، دارای تعهدِ ملی و پایبند به اصول اخلاق عمومی و حرفه‌‌ای، ماموریت اصلی این واحد دانشگاهی است. رشته داروسازی به لحاظ نقش و اهمیت ویژه در سلامت جامعه یکی از رشته‌های مورد توجه جوانان است، اما ترکیب این رشته با رشته‌هایی کاملا ویژه و منحصر به فرد در این واحد از جمله نانو فناوری پزشکی، سم‌شناسی، گرایش‌های مختلف علوم و صنابع غذایی، شیمی دارویی، میکروب‌شناسی، زیست‌شناسی، فیتوشیمی، شیمی فناوری اسانس، بیوتکنولوژی، نانوشیمی، مدیریت و اقتصاد دارو ، بیوشیمی، شیمی آلی و رشته‌های دیگر، این واحد را تبدیل به واحدی خاص با شاخص‌هایی منحصر به فرد در منطقه کرده است تا جایی که به جرات می‌توان گفت هیچ یک از واحدهای آموزشی داروسازی در سراسر کشور و حتی در سطوح بین‌الملل چنین ترکیب نزدیکی از رشته‌های وابسته به علوم دارویی ( 40رشته) را به خود اختصاص نداده است.

واحد علوم دارویی با به‌کارگیری نیروی انسانی متخصص و متعهد، توسعه امکانات زیرساختی و همچنین اولویت‌بخشی به علوم و فناوری‌‏های نوین برای تامین نیازهای کشور از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است. حاصل این تلاش راه|‌ندازی چهار دانشکده، چهار مرکز تحقیقاتی، 42 آزمایشگاه و کارگاه فعال، 6 داروخانه آموزشی و شهری در بیش از 12000 متر فضای آموزشی و پژوهشی فعلی و 10000 متر فضای در حال توسعه، همکاری با بیش از 300 عضو هیات علمی آموزشی و 500 عضو هیات علمی از بیش از 100 مرکز معتبر داخلی و خارجی در بخش پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی، کتابخانه‌های مجهز با دسترسی کامل به پایگاه‌های اطلاعاتی مقالات و کتب الکترونیک و سایر امکانات نظیر دو آمفی‌تئاتر، انجمن‌ها و هسته‌های علمی و فرهنگی است.

این واحد تنها واحد دانشگاه آزاد اسلامی است که بر اساس بازرسی‌ها و رتبه‌بندی‌های متعدد انجام شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موفق به اخذ دانشجوی PhD از طریق آزمون سراسری وزارت متبوع شده و این مهم به دلیل پایبندی این واحد دانشگاهی به رعایت شاخص‌های آموزشی و پژوهشی در تربیت دانشجوی تحصیلات تکمیلی و PhD بوده است.

بیش از 97 درصد دانشجویان این واحد در آزمون‌های سالیانه علوم پایه داروسازی پذیرفته شده و همواره رتبه‌های برترین علوم پایه در چندین سال اخیر از دانشجویان دانشکده داروسازی این واحد دانشگاهی بوده‌اند.

دانش‌آموختگان رشته داروسازی این واحد سالیانه بیش از نیمی از پذیرفته شدگان PhD رشته‌های وابسته به داروسازی در سطح کشور را به خود اختصاص می‌دهند و حدود یک پنجم از دانش‌آموختگان این واحد موفق به اخذ موفقیت در فعالیت حرفه‌ای داروسازی در سایر کشورهای جهان شده‌اند.

این واحد تنها واحد دانشگاهی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است که موفق به اخذ رتبه فرایندهای آموزشی برتر از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی جشنواره آموزشی شهید مطهری در سال‌های 1391 الی 1393 شده است.

این واحد مفتخر به چاپ بیش از 600 عنوان مقاله کامل و بیش از دو هزار عنوان مقاله در سمینارها و کنگره‌های ملی و بین‌المللی و برخورداری ده‌ها عنوان اختراع، کتاب و استاندارد ملی است.

در سال گذشته رتبه اول ارسال مقاله در همایش دانشجویان داروسازی سراسر کشور با اختلاف قابل توجه نسبت به سایر دانشکده‌های داروسازی سراسر کشور توسط دانشکده داروسازی این واحد اخذ شده است.

کسب ده‌ها عنوان محقق و دانشجوی برتر کشوری، عضو برتر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، از سوی استادان و دانش‌آموختگان این واحد صورت گرفته است. همچنان که کرسی رسمی در بورد بین‌المللی انجمن داروسازان بالینی از سوی استادان این واحد اخذ شده است.

محوریت در میزبانی و برگزاری تعدادی از مسابقه‌ها و جشنواره‌های معتبر در دانشگاه آزاد اسلامی با این واحد است. دانشجویان این واحد موفق به کسب مدال و رتبه‌های برتر در المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شده‌اند.

افتخارات بین‌المللی به عنوان سخنران برتر، پوستر برتر، کسب مدال طلا در جشنواره ژنو، سخنران جوان برتر در کنگره‌های بین‌المللی از سوی استادان، دانش‌آموختگان و دانشجویان این واحد صورت گرفته است.

عنوان جوانان برتر شهر از شهرداری تهران به مناسبت هفته جوان به تیم دانشجویان انجمن علوم دارویی این واحد اختصاص یافت(خرداد 94).

کسب عنوان محقق برتر کشوری در ششمین جشنواره فناوری نانو ،کسب عنوان پژوهشگر برتر در جشنواره بین‌المللی جوایز تحقیق و توسعه ایران، کسب رتبه‌های برتر در نخستین جشنواره و مسابقه فناوری نانو در سطح دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های کتاب برتر و پروتوتایپ برتر در سوابق این واحد می‌درخشد. همچنین حضور چشم‌گیر در برترین‌های جشنواره لقمان و فرهیختگان در حوزه‌های مرکز تحقیقات برتر، محصول تجاری شده برتر، مقاله برترو مجله برتر را نیز باید به این افتخارات افزود.

این واحد با برخورداری از 5 انجمن علمی مصوب در وزارتین و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان پویا و توانمند و هسته‌های علمی و کانون‌های متعدد فرهنگی، دانشجویان خود را به سمت فعالیت‌های علمی و فرهنگی ارزشمند در عرصه‌های ملی و بین‌المللی ترغیب می‌کند.

با این تفاسیر باید دید که چرا برترین‌های کنکور سراسری، علاقه‌مندان به رشته داروسازی و علوم وابسته، واحد علوم دارویی را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند؟